business-690675_1280

Oklamal vás „finančný poradca“? Ešte nie je neskoro…

Dnes už má takmer každý za sebou skúsenosť s takzvanými „finančnými poradcami“.

Väčšinou tieto stretnutia skončia uzatvorením nejakej formy poistnej alebo úverovej zmluvy, ktorá sa po určitom čase ukáže ako nevýhodná. Často zisttíte, že ste mohli získať lepšie podmienky pre úver alebo že na svojom účte poistenia máte menej ako ste zaplatili alebo dokonca nič a ani neviete prečo.

Ak sa Vám niekto takto predstavil ako finančný poradca, tak s 99 precentnou pravdepodobnosťou klamal.Finančných poradcov je totiž na Slovensku veľmi málo, nakoľko podmienky na získanie takéhoto označenia sú značne prísne a sú podmienené praxou a absolvovaným preskúšaním skúšobnou komisiou.

Ďaleko viac je finančných agentov, ktorý pracujú buď samostatne alebo ako podriadení agenti samostatného. Získanie takéhoto oprávnenia je síce tiež regulované ale získať ho nie je také náročné a vo väčšine prípadov nie je potrebná žiadna prax alebo špeciálne vzdelanie.

Nie je to vaša chyba, že Vás niekto oklamal. Veľmi často o tom nevie ani ten dotyčný, s ktorým ste sa stretli. Väčšinou totiž ide o neskúsených agentov, ktorí práve začínajú s touto prácou, nemajú dostatok skúseností a informácií potrebných ku kvalitnému poskytovaniu služieb.

Netreba sa však obávať. Vo väčšine prípadov existuje riešenie, ako z tejto nepríjemnej situácie vykľučkovať.

V prvom rade je však potrebné, obrátiť sa na odborníka, ktorý má dostatok skúseností aby napravil aj to čo už je tak trochu pokazené.
Prístup pri náprave nefungujúceho riešenia sa prípad od prípadu líši. Niekedy postačuje vykonať zmeny v už uzatvorených zmluvách tak, aby odzrkadlovali Vaše skutočné potreby, inokedy je potrebné tieto nevýhodné zmluvy zrušiť a nahradiť vhodnejšími.

V tomto momente sa ukáže kvalita nového agenta – pokiaľ chce za každú cenu všetko len zrušiť a nahradiť novými, je na mieste sa ho opýtať na všetky dôvody a každý z nich si nechať podrobne vysvetliť. Ak nedokáže odpovedať na VŠETKY vaše otázky, očividne nie je dostatočne vyškolený na túto prácu a odporúčam jeho služby odmietnuť a hľadať kvalitnejšieho.

Kvalitný odborník Vám spraví audit všetkých Vašich zmlúv zadarmo a navrhne pre Vás ideálne riešenie, ktoré Vám mali pôvodne zabezpečiť Vaše doteraz uzatvorené zmluvy, pokiaľ je to možné, pri zachovaní čo najväčšieho počtu z nich. Je všeobecne známe, že pokiaľ rušíte akúkoľvek zmluvu predčasne, stojí Vás to peniaze navyše a to nikto nechce. Niekedy však úspora, ktorú Vám prinesie navrhovaná zmena môže byť finančne výhodnejšia ako ponechanie len pozmenej starej zmluvy.

Práve kvôli týmto prepočtom je vhodné hľadať kvalitného odborníka na financie, ktorý má dostatok skúseností a know-how na to, aby Vám dokázal skutočne pomôcť vyriešiť Vašu situáciu.

Pokiaľ sa situácia opísaná v tomto článku stala aj Vám, využite možnosť bezplatného posúdenia Vášho prípadu tímom našich odborníkov. Stačí keď nás kontaktujete prostredníctvom formulára napravo od tohto článku.

Radovan Leitman

 

Facebookgoogle_pluslinkedinmail

Komentáre

comments